Rady a tipy

Zimní bundy versus bundy pro podzim a jaro

Hlavním rozdílem je především podšívka. Avšak nejen to, v zimní bundě dbáme hlavně na pořádné zahřátí, u jarní a podzimní na volnost a pohodlí. U pánských bund se liší také střih i materiály. Moderní design a pohodlnost však jsou společnými znaky.

Moderní pánské bundy mají mnoho různých podob. Liší se barvou, střihem a také použitými materiály. Zimní bundy a lehčí bundy na jaro a podzim mají mnohé odlišnosti. Mezi hlavní rozdíly patří přítomnost podšívky u zimní bundy, kterou u lehčích bund nenajdeme. Zatímco u vyloženě zimní bundy je hlavním kritériem, aby spolehlivě zahřála, u lehčích bund dbáme především na pružnost a pohodlné nošení. Lehčí bunda může být buď více sportovní a ležérní či naopak elegantní kožená pánská bunda. To však neznamená, že v zimní bundě se rovněž nemůžeme cítit pohodlně.

U zimních bund hlavně podšívka, jarní a podzimní lehčí a pružnější

Obě varianty jsou však stylové a moderní. Mohou být ve světlých i tmavých odstínech a jejich materiály zhotovení se různí. U těch zimních dbáme nejen na použité materiály bundy a jejich kvalita coby celek, ale též na pořádnou podšívku, například z bavlny nebo polyesteru. Dalším kritériem u zimních bund je například zapínání, kde se setkáme často s dvojitým zapínáním na knoflíky, naopak u stylových lehkých bund vládne pohodlné zapínání na zip. Většina zimních bund je vybavena kapucí, která je buď napevno nebo odnímatelná (rozepnutím). Celkově je provedení zimní bundy bytelnější nejen díky podšívce.

Bundy na jaro a podzim jsou lehčí, pohodlné a více sportovní, nebo i kožená bunda

Podzimní a jarní bundy jsou bez podšívky, mnohdy chybí kapuce a zapínání je většinou řešeno na zip. Jsou pohodlné a stylové a klademe větší důraz na pružnost. Jsou vhodné například také pro turistiku, nikoli jen na běžné nošení. K těmto bundám můžeme zařadit také pohodlné jeans bundy nebo elegantní pánskou koženou bundu. Avšak i u těchto bund se setkáme například s dvojitým knoflíkovým zapínáním, jak ukazují moderní trendy bund na podzim a zimu. Pak může i lehčí bunda být přechodem mezi zimní a jarní či podzimní. U těch zimních také nezapomínejme nejen na hřejivý, ale také nepromokavý materiál.

Každá pánská bunda však může být pohodlná i stylová, liší se hutností provedení

Každá bunda může být pohodlná a stylová, ať se jedná o zimní nebo lehčí bundu. Pánské bundy moderních střihů a barev i v různých materiálech do každého období. Liší se hutností provedení, tedy především podšívkou, u zimních je nepostradatelná kapuce. Obojí však mají také mnoho společného, například moderní pohodlný střih, přítomnost kapes či stylové barevné provedení.

Široká nabídka bund online, nezapomeňte na správnou velikost

Širokou nabídku nejrůznějších provedení najdete také přes Internet, koupě bundy online je stejně samozřejmá, jako cokoli jiného sehnat na Internetu. Prioritní je však hlavně mít správně změřenou velikost bundy, na obrazovce si ji nevyzkoušíte. A také se vyplatí bundu koupit tam, kde to znáte, tzn. e-shop si prověřit, poptat se známých, apod.