Rady a tipy

Použité materiály a kvalita

Použité materiály a jejich kvalita je základním kamenem pro celkově pohodlné nošení pánské bundy. Podívejme se, jaké volby materiálů jsou, ať vybíráte lehčí bundu nebo oteplenou zimní. Kvalita materiálů je koneckonců rozhodující nejen u bund.

Na otázku, jaký materiál pánské bundy zvolit, není jednoznačná odpověď. Výběr je rozmanitý. Záleží především na tom, zda chcete lehčí nebo oteplenou zimní bundu s podšívkou. U obou existuje spousta variant materiálu a kombinací. Jejich kvalita je základem pro pohodlné nošení. Pánské bundy moderních střihů a barev v rozmanitých podobách, stejná rozmanitost se týká také materiálů a kvalita je rozhodně základem.

Pánské bundy z přírodních i syntetických materiálů

S jakými se tedy setkáme? Materiálů a jejich kombinací najdeme u pánských velké množství. Mezi nejčastější rozhodně patří bavlna, polyester, nylon a polyamid. Ty patří mezi moderní materiály, z nichž jsou vyrobeny lehčí, ale i zimní hřejivé bundy. Zvláštní skupinou jsou pak stylové kožené pánské bundy zhotovené z kvalitní PU kůže, případně v doplnění například bavlny či jiného zmíněného materiálu. Jedná se o kvalitní materiály, které jsou pohodlné a dokáží i zahřát.

Kombinace bavlny se syntetikou nebo kožená bunda, možností je plno

V případě zimní bundy se setkáme často s polstrovanou podšívkou a bývá z jiného materiálu než bunda jako celek. Zejména u zimních bund je kvalita materiálů naprosto prioritní, aby vás taková bunda spolehlivě zahřála. Samozřejmě nejen u nich, u lehčích bund zase dbáme na pružnost a maximální pohodlí. Pánské bundy kožené pak sázejí na svou eleganci, s níž mohou rovnocenně nahradit například krátký kabát, pokud přemýšlíte, zda si pořídit pánskou bundu nebo kabát. Nylon, polyester i polyamid jsou syntetická (umělá) vlákna, bavlna je přírodním produktem z bavlníku. Nejlepší bavlna se získává ručním sběrem, na tom se však odráží i cena.

Pevnost, pružnost i prodyšnost, to vše od moderních materiálů bund můžeme čekat

Jak zmíněné syntetické materiály, tak i bavlna přinášejí nejen u pánských bund mnoho požadovaných vlastností. Pružnost, odolnost, trvanlivost a další, které oceníme nejen v případě bundy. Bavlna je navíc měká a prodyšná více než uvedené syntetické materiály, avšak bunda může být například kombinací bavlny a syntetiky. Mezi dalšími materiály, s nimiž se u bund můžeme setkat, patří vlna, kožešina, softshell, akryl a další. U vlněných bund se setkáváme například s fleecovou z polyesteru či jiného materiálu.

Vyberte si pánskou bundu z kvalitních materiálů, buď 100 % či kombinace

Zimní bundy vs. bundy na jaro a podzim mají sice mnohé odlišnosti (podšívka, apod.), nicméně materiál a jeho kvalita je klíčovým parametrem vždy, stejně jako správná velikost bundy. Ať si vyberte kterýkoli materiál ze jmenovaných, zaručují zahřátí i pohodlí v každém počasí. A jelikož je podzim plný plískanic, jaro aprílových dní a zima nás obdaruje mrazem, je pánská bunda v šatníku nezbytností. Ať zvolíte bundy vyrobené jen ze 100 % jednoho materiálu nebo z více materiálů v poměru, zaručují vám pohodlí a zahřátí. Nepřehledněte ani například lehkou stylovou jeans bundu z bavlny. Také pánské bundy na jaro a podzim mohou být přechodem k zimnímu modelu, díky například dvojitému zapínání na knoflíky. To také ukazují trendy bund na podzim a zimu, že mnohé znaky mají společné.