Rady a tipy

Jak vybrat správnou velikost?

Správná velikost pánské bundy je důležitá, abyste se v ní cítili pohodlně. Bunda stejně jako jiné oblečení zkrátka musí padnout na míru. Při nákupu bundy online je změření velikosti zcela zásadním prvním krokem.

V jakémkoli oblečení a výjimkou nejsou ani pánské bundy, se zkrátka chceme vždy cítit pohodlně. To ovlivní střih, volba materiálu a také správná velikost na míru. Proto kromě barvy a materiálu bundy je potřeba také koupit tu správnou velikost. Zcela zásadní je změření velikost při nákupu bundy online, kdy si ji nemůžete vyzkoušet přímo na sobě. Pánské bundy jsou k dostání v mnoha velikostech, běžně od M po XXL. Správnou velikost na míru si můžete snadno změřit běžným krejčovským metrem.

Ke správné velikosti pánské bundy stačí několik rozměrů

Jak na to? Stačí znát několik základních údajů: délku, šířku hrudníku a pasu a délku rukávů včetně ramen a bez, tzn. od hrudi. Naměřené rozměry potom určují výslednou velikost bundy dle následující tabulky běžných velikostí.

velikost délka (cm) šířka hrudníku (cm) šířka pasu (cm) délka rukávu s ramenem (cm délka rukávu od hrudi (cm)
M 66 52 51 77 49
L 68 60 56 80 49
XL 68 60 58 85 52
XXL 69 58 60 84 53

Nutno však podoktnout, že tabulka je orientační a můžete se setkat s rozdíly i několika cm u jednotlivých rozměrů. Také je dobré nezapomenout u zimní bundy na podšívku, která může zase velikost změnit. Nicméně coby orientační hodnoty pro volbu velikosti bundy je tabulka užitečná.

Pohodlné zimní i lehčí bundy ve správné velikosti k pohodlí

K tomu, abyste se cítili v bundě pohodlně, kromě správné velikosti samozřejmě přispívá i materiál bundy a jeho kvalita. Zatímco u vyloženě zimní bundy chceme především zahřát, u lehčích bund na jaro a na podzim volíme pohodlné volnější a pružnější materiály. Materiálů bund je mnoho a často se vzájemně poměrově kombinují. Nesmíme opomenout ani například kožené pánské bundy. Optimální velikost a pohodlné kvalitní materiály jsou klíčové pro výsledný komfort při nošení bundy.

Pánská bunda na míru nejen velikostí, ale i materiálem, střihem a barvou

Změření správné velikosti bundy tak není nic složitého a hraje naprosto zásadní roli hlavně při koupi online. Můžete si tak vybrat bundu na míru přesně dle vaší velikosti, aby její nošení bylo pohodlné. Rozmanité moderní střihy a barvy pánských bund vám přinášejí širokou nabídku. Zejména mezi trendy na podzim a zimu bundy rozhodně patří, stylová bunda se však hodí takřka celoročně. Vyberte si tu pravou na míru - velikostí, materiálem, barvou i stylem.