Rady a tipy

Bunda nebo kabát?

Přemýšlíte-li, zda si pořídit pánský kabát nebo pánskou bundu, pak vězte, že i stylová moderní bunda může kabátu konkurovat. Zejména u kabátů v krátkém stylu jsou bundy rovnocennou náhradou ve stejné eleganci a moderním provedení.

Výběr je rozmanitý u kabátů i u pánských bund. Pokud se rozmýšlíte, co z toho zvolit, nemůžeme vám sice dát jednoznačnou odpověď, ale chceme spíše ukázat, že i pánská bunda může být rovnocenným soupeřem ke kabátu. Ať vybíráme zimní bundu nebo lehčí stylovou bundu na jaro a na podzim.

Bunda rovnocenným soupeřem ke krátkému i středně dlouhému kabátu

Eleganci a styl dlouhého pánského kabátu sice bunda nahradit nemůže, ale zaměřme se na srovnání kabátu krátkého, resp. středně dlouhého stylu, kde pánská bunda může být rozhodně stejně elegantní. Tak jako kabáty jsou v mnoha stylech a barvách, v případě pánských bund platí to samé. Pánské bundy moderních střihů a barev jsou vám k dispozici. Liší se také materiálem, nejčastěji je to bavlna, polyester, polyamid či nylon. Velmi elegantní s dojmem luxusu jsou pak kožené pánské bundy, které se kabátům rozhodně vyrovnají. Kabát obvykle nosíme v zimě, ale lehčí styl a kratší střih si můžeme vzít i jaře či na podzim. Stejně jako pánskou bundu.

Pánské bundy mají navrch v nepromokavosti, kabáty i bundy rozmanité styly i barvami

Mezi moderními trendy na podzim a zimu jsou bundy takřka nejčastějším oblečením společně například se svetry. Velký výběr moderních pánských bund najdete též na Internetu, nákup bundy online je stejně samozřejmý jako u čehokoli jiného. Nezapomeňte však napřed na správné změření velikosti bundy, abyste si mohli zvolit dle své velikosti. Kabáty i bundy jsou v různých velikostech. A také barevných variantách a materiálech. Pánské bundy mají výhodu v materiálech, které jsou často odolné a nepromokavé, u kabátů je to s nepromokavostí často poněkud horší. A stejně jako kabáty, také zimní bundy jsou oteplené s kvalitní podšívkou.

Kabát vs. bunda je 1:1, pánské bundy jsou stejně moderní a stylové jako kabáty

Nechceme zde rozhodovat, zda zvolit pánskou bundu nebo kabát, spíše vám tím chceme ukázat a naznačit, že se může jednat o zcela rovnocennou volbu. Stylová moderní pánská bunda určitě může být konkurencí elegantnímu kabátu v krátkém či středně dlouhém stylu. Jinou kategorií jsou dlouhé kabáty, ty se hodí určitě na formální akce a společenské akty rozhodně více než bunda. U bundy hraje roli zase lepší nepromokavost. Použité materiály u bundy a jejich kvalita hraje stejně důležitou roli jako u kabátů a navíc jsou materiály bund rozmanitější než u kabátů, některé též stejné. U kabátů se více setkáme s vlnou a viskózou, u bund s mnoha různými kombinacemi materiálů.