Jak vybrat pánskou bundu

Jaký materiál zvolit?

Neexistuje jednoznačná odpověď. Pánské bundy jsou dostupné v mnoha materiálech, například bavlna, nylon či polyester a jejich kombinace, stranou však nezůstávají ani kožené bundy. Záleží na tom, zda vybíráte vyloženě zimní bundu či lehčí na jaro a podzim.

Vedle rozmanitých střihů a barev pánských bund, je stejně rozmanitá nabídka materiálů, ze kterých jsou vyrobeny. Stylová pánská bunda může mít mnoho podob barvou, střihem i materiálem. Právě použitý materiál bundy a jeho kvalita významně určuje výslednou pohodlnost nošení. V případě zimní bundy cílíme hlavně na oteplenost, u lehčích bund se vyskytují pružné materiály v odlehčenějším provedení.

Rozmanitost a kombinace materiálů bundy pro zimní i lehčí na jaro a podzim

Mezi hlavní materiály pro pánské bundy jsou bavlna, nylon, polyamid či polyester. Kombinace může tvořit například odlišný materiál bundy jako celku a podšívky, například nylonová bunda s polyesterovou nebo bavlněnou podšívkou. To logicky platí především u vyložené zimní bundy. Volba materiálu je závislá na formě bundy, tedy zda zimní či lehčí bundu na jaro a podzim. Materiály a jejich kombinace jsou velice rozmanité a na výběr je spousta variant, hlavní však je, že se budeme v bundě cítit pohodlně a v zimě navíc spolehlivě zahřeje.

Stranou nejsou ani kožené bundy či v jeans stylu

Stranou nezůstávají ani elegantní pánské kožené bundy z kvalitní PU kůže či eco kůže, případně navíc v kombinaci s bavlnou pro teplejší provedení. Kožená bunda je rozhodně velice elegantní a může být rovnocenným soupeřem i pro stylové pánské kabáty, zejména v krátkém stylu, pokud uvažujete zda pánskou bundu nebo kabát. Koženou bundu můžete nosit jako zimní či coby lehčí stylovou bundu v jarních nebo podzimních dnech. Stylové a moderní jsou rovněž jeans bundy, které jsou zhotoveny především z bavlny.

Pánské bundy mnoha střihů, barev i materiálů zkuste koupit třeba online

Rozmanitou nabídku pánských bund mnoha stylů i barev a z různých materiálů potkáte při nákupu bundy online. Nakupování přes Internet je moderní a ušetří vám čas a především peníze. Nejrůznější akce a slevy, rozmanitý výběr. V tomto případě je více než důležité si správně předem změřit velikost bundy, jelikož si ji nemůžete vyzkoušet. Kromě materiálu, který významně určuje celkové pohodlné nošení pánské bundy, se zaměřte také na další detaily, jako zapínání na zip či knoflíky, přítomnost kapuce či kapes. To vše přináší výsledný komfort a pohodlí.